Polska Misja Katolicka Kiel

Polnische Katholische Mission Kiel

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Uroczystość Chrystusa Króla


Uroczystość Chrystusa Króla

 

Na 20 listopada 2011 przypada uroczystość Chrystusa Króla. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w nadprzyrodzonym i przyrodzonym porządku posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i mieć będzie swój chwalebny koniec w Jezusie Chrystusie. Dlatego też na zakończenie Mszy św. odmówiliśmy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.

W naszej parafii w tym szczególnym dniu przyjęliśmy do posługi ministranckiej kolejnych młodych członków naszej wspólnoty - Madgdę, Mikołaja i Zosię. Nasi ministaranci zaprezentowali nam scenkę, w której to pewien Rycerz zapalił świecę przy Grobie Świętym w Jerozolimie i strzegąc płomienia przyniósł go do kościoła w swoim rodzinnym mieście. Tak jak i Rycerz, dzisiaj i nasi ministranci otrzymali swoje światło. Otrzymane dzisiaj świece zabrali do domu, aby i tam pielęgnować i dbać o światło Jezusa.

"Światła, które Jezus zapalił w Twoim sercu, nic nie może zgasić. Dla niego musisz wszystko zrobić. Myśl często o nim, żeby nie zostało zgaszone: światło Jezusa  Chrystusa."